Rocznica urodzin patrona

W czwartek do świątyni Opatrzności Bożej zjechały liczne delegacje szkół, których patronem jest ks Jan Twardowski. Nie mogło tam i nas zabraknąć. Naszą szkołę reprezentowało 27 (oraz 7 osób z pocztu sztandarowego) uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Wybory samorządowe

W ostatni czwartek przed feriami uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wybrania nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Do walki o tę zaszczytną funkcję stanęły trzy osoby: Maja Rodak 1A/G, Wiktoria Rogalińska 6a oraz Patryk Szynal 2C/G. Udział w wyborach wzięło 93 osoby (35,5% uprawnionych do głosowania), głosów ważnych oddano 92.

Maja Rodak otrzymała 29 głosów,

Wiktoria Rogalińska otrzymała 10 głosów,

Patryk Szynal otrzymał 54 głosy.

Wieści, nowinki i baje, ale te prawdziwe :)

Długo nic, a nawet NIC ;) Wiele się na to złożyło. Cóż tłumaczyć, miejsca szkoda :) Przejdźmy więc do rzeczy. Cóż się działo, gdy nic tu pisane nie było?

1. dyskoteka integracyjna rozkołysała pilnych uczniów ciała, 27 października gimnazjalnej "niedoli" radosnego uczenia witając nowych obywateli. Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz klasie II A za przygotowanie gier konkursowych dla klas pierwszych gimnazjum,

Obchody rocznicowe 1 września

O godzinie 16.00 na cmentarzu w Skolimowie rozpoczęła się msza święta z okazji 77 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Równiez i w tym roku nie zabrakło na uroczystościach naszej obecności. Przy grobie poległych w trakcie działań wojennych mieszkańców naszej gminy odbył sie apel poległych, po którym delegacja Samorządu Uczniowskiego złożyła wiązankę z białoczerwonych kwiatów. Wszystkim przybyłym uczniom serdecznie dziękujemy za pamięć i oddanie hołdu wszystkim ofiarom ostatniej wojny.

Krótkie podsumowanie roku

Podsumowanie roku szkolnego 2015-2016

Działalność bieżąca

1. poczet sztandarowy:

·         obchody rocznicowe wybuchu II Wojny Światowej na cmentarzu w Skolimowie – 1.09,

·         ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej,

·         Święto Niepodległości – 11.11,

Koniec Roku

Słońca czas nadszedł wreszcie................. Widzimy się już za dwa miesiące.......... Wracajcie wszyscy zdrowi i wypoczęci.............. Jeszcze tyle radości i zabawy szkolnej przed nami.

Żegnamy klasy trzecie gimnazjum. Życzymy Wam tylko wspaniałych chwil i tęsknych spojrzeń wstecz za latami spędzonymi z nami. Będziemy tęsknić i trzymać za Was kciuki.

Dzień kibica

Polska, po zwycięstwie nad Ukrainą, awansowała do dalszej fazy finałów Mistrzostw Europy. Dwudziestego drugiego czerwca zorgnizowaliśmy dzień kibica. Wszyscy, którzy odpowiedzieli na apel zarządu SU otrzymali słodki poczęstunek.... Polskaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, białoczerwoniiiiiiiiiiiiii, Polska!!!!!!!!!!!!!!!!!..................... :) Powodzenia w spotkaniu ze Szwajcarią w sobotę!!!! Wszyscy w szkole trzymamy za Was kciuki!!!!!!!!!!!

Festyn

Festyn szkolny czwartego czerwca nie mógł odbyć się bez naszego udziału. Samorząd zorganizował punkt informacyjny (Julia Treska oraz Dominika Gruba) oraz konferansjerkę w dużej sali gimnastycznej (Wiktoria Syskowska i Milena Burdalska). Zaakcentowaliśmy naszą obecność zorgnizowaniem i przeprowadzeniem gry pt: "Podróż po szkole", podczas której uczestnicy wykonywali zadania na poszczególnych stanowiskach.

Dyskoteka

Drugiego czerwca odbyła się dyskoteka, w założeniu miała być międzyszkolną. Niestety goście nie dopisali. Za to stety zabawa była przednia we własnym gronie. W tańcach uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej (IV-VI) oraz gimnazjum. Do, często skoordynowanych ruchów, przygrywał na komputeroeym instrumencie nasz DJ Pyza kochany ;), oficjalnie zwany Bartkiem Staniszewskim. Dziękujemy serdecznie całemu zarządowi SU za organizację naszej zabawy.

Makulatura za życie konia

W tym roku szkolnym sprzedaliśmy już trzy kontenery makulatury, tj. 860 kg, 980 kg oraz 680 kg. Razem daje to kwotę: 368 zł (za dwa pierwsze kontenerey) plus 176,80 zł (za ostatni) = 544,80 zł. Pieniądze wpłacone zostaną na konto fundacji ratującej konie z rzeźni. Dziękujemy i prosimy o dalszą zbiórkę makulatury.