Święto Niepodległości w naszej szkole

Droga do Niepodległej Ojczyzny

Dnia 10 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości . W tym roku  przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności. Apel przede wszystkim miał przypomnieć tamte ciężkie czasy , ale także wzbudzić w nas refleksje . Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 r. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne , które pozwoliły zrozumieć uczucia i rozterki walczących o niepodległość. Dzień ten dla wielu jest lekcją historii i patriotyzmu. Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem pani Barbary Barcińskiej i pani Anny Paduch.

W tym dniu zostały wręczone przez dyrektora szkoły panią Katarzynę Hampel i wicedyrektora szkoły panią Marię Guszkowską  certyfikaty uczniom za pracę w ramach wolontariatu.

Barbara Barcińska

Galeria zdjęć: (autor zdjęć: Elżbieta Siemieniuk)