„Pola Nadziei” 2017 – akcja charytatywna

W naszej szkole w dniach 11 – 13 października wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili akcję charytatywną na rzecz potrzebujących. Przez trzy dni na holu głównym rozprowadzali cebulki żonkili. Każda cebulka stanowiła cegiełkę, wsparcie na rzecz podopiecznych Hospicjum Domowego Ojców Marianów w Warszawie. Ostatniego dnia akcji, 13 października uczniowie, rodzice i nauczyciele posadzili cebulki żonkili przed szkołą tworząc „Pole Nadziei”. Gdy wiosną żonkile zakwitną będą przypominać nam o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących naszej pomocy u schyłku swojego życia.

W niedzielę 15 października nasi wolontariusze kontynuowali akcję w parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie. Tam też powstało „Pole Nadziei”.

Przesłaniem kampanii „Pola Nadziei” jest solidarność z osobami cierpiącymi. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym. Symbolem kampanii jest żonkil, który stanowi międzynarodowy symbol nadziei.

Wszystkim dobroczyńcom, uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom i dyrekcji szkoły składamy podziękowania za okazaną pomoc i każdy gest dobroci serca na rzecz hospicjum. Dziękujemy też Panu Januszowi, który pomógł nam przygotować miejsce na Pole Nadziei.

Zapraszamy do galerii zdjęć (autorzy: Julia Baranowska i Justyna Pieniążek)