Adaptacja sceniczna II cz. " Dziadów" A. Mickiewicza

Dnia 28 listopada 2017 roku uczniowie klas: 7”b” oraz 7 „c” przy udziale uczniów klasy III”B” , III’C” oraz uczennic klasy II”B” gimnazjum wzięli udział w obserwacji scenicznej adaptacji dramatu Adama Mickiewicza pt.” Dziady” cz.II. Przedstawienie miało miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii. Uwagę uczniów szczególnie zwracały efekty świetlne oraz dźwiękowe, które wiernie odzwierciedlały nastrój grozy i tajemniczości oraz mieszanie się elementów realistycznych i fantastycznych- tak bardzo charakterystyczne dla dramatu romantycznego. Niezwykle mroczny charakter utworu wyeksponowany został przez właściwie dobraną scenografię. Sceniczna wersja dramatu Mickiewicza bardzo przypadła uczniom do gustu. Mogli utrwalić wiedzę zdobytą na lekcjach oraz rozwiać pewne wątpliwości wynikające z interpretacji utworu dramatycznego.