Koło teatralne

Szkolne Koło Teatralne

Rok założenia - 2004.
Członkami koła są uczniowie klas I- III gimnazjum.

Opiekun: Agnieszka Bartosz

Działalność koła:

Koło Teatralne od 4 lat czynnie uczestniczy w Festiwalu Małych Form Teatralnych, który jest organizowany przez Konstanciński Dom Kultury pod patronatem Burmistrza Miasta. W roku 2004/2005 wystawialiśmy "Zemstę" na podstawie dzieła Aleksandra Fredro. W roku 2005/2006 wystawiliśmy musical "Grease", zdobyliśmy wyróżnienie za najbardziej medialny spektakl. Przedstawieniem tym uświetniliśmy również w 2006r występy w Parku Zdrojowym w Konstancinie z okazji Dni Konstancina. W roku 2006/2007 przygotowaliśmy spektakl pt. "Alicja w Krainie Czarów". Zajęliśmy II miejsce

Koło teatralne wielokrotnie brało udział w uroczystościach Związku Nauczycielstwa Polskiego m.in. z okazji 50-lecia ZNP. Na specjalne zaproszenie wystawialiśmy spektakl "Zemsta", przygotowywaliśmy wieczorek poetycki poświęcony ks. J. Twardowskiemu. Oprócz przedstawień teatralnych członkowie Koła Teatralnego biorą również udział w konkursach recytatorskich- Warszawska Syrenka, Konkurs Poezji Patriotycznej organizowany przez Gimnazjum im. S. Staszica w Warszawie, którego patronem jest Burmistrz Miasta Stołecznego Warszawy. W roku 2007/2008 po raz kolejny wzięliśmy udział w Festiwalu Małych Form Teatralnych i również zajęliśmy II miejsce ze spektaklem "Śpiąca Królewna". Oprócz tego przygotowywaliśmy Jasełka Bożonarodzeniowe ( przy współpracy z p. Anną Paduch- DZIĘKUJEMY!), a czeka nas jeszcze zakończenie roku klas III gimnazjum.