Narodowy Dzień Niepodległości

Wczoraj obchodziliśmy Narodowy Dzień Niepodległości. Słowo Bogu Najwyższemu posłaliśmy za Ojczyznę naszą w kościele w Konstancinie godzin dwie przed południem modły rozpoczynając. Wieleż tego dnia sztandarów przy ołtarzu stanęło. Były szkoły i strażacy, straż miejska i PSL.

 

Po rozmowie naszej z Najwyższym poczet sztandarowy szkoły oddał swą obecnością honory i hołd złożył poległym za Ojczyznę przy Kamieniu Katyńskim w Parku Zdrojowym i przy pomniku żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych przy rondzie Jana Pawła II. Przy pomniku Bohaterów Ojczyzny (1918-1921) w Jeziornie delegacja nasza złożyła wieniec.

 

Wierni Ojczyźnie. A gdy choć pamięć po nich zostanie, żyć będą wiecznie. Nigdy zapomnieć ich nam nie wolno. Cytując Marszałka Józefa Piłsudskiego: "Naród, który nie sza­nuje swej przeszłości nie zasługu­je na sza­cunek te­raźniej­szości i nie ma pra­wa do przyszłości". Obyśmy zawsze wolnością się cieszyli, oby przyszłość Ojczyzny świetlistą była, a my... obyśmy nigdy nie doświadczyli czasów wichury! Bo "kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie" (G. Santayana).

 

Bardzo serdecznie dziękujemy Magdalenie Burskiej, Małgorzacie Paczusze, Roksanie Włoszek, Julii Wójcik i Rafałowi Młynarczykowi za godne reprezentowanie szkoły. Dziękujemy również pani Marii Guszkowskiej, pani Annie Paduch oraz panu Dariuszowi Kowalskiemu za organizację i opiekę.

 

Zdjęcia

Dariusz Kowalski https://www.facebook.com/SamorzadZS3/photos/pcb.1163420527123697/1514438...  

 

Piękny utwór z czasów, gdy Ojczyzny naszej na mapie nie było https://www.youtube.com/watch?v=_rB-VBCNUdE

 

Samorząd Uczniowski