" PLANETA PODWÓRKO" - musical w wykonaniu wielu uczniów naszej szkoły

Z 16 występujących artystów aż 7 uczniów z naszej szkoły (Oliwia Piórkowska, Karolina Grochulska, Sara Nogal, Julia Domańska, Marysia Dziekońska, Szymon Buradlski i Kuba Piórkowski) wzięło udział we wspaniałym przedstawieniu „ PLANETA PODWÓRKO". Premiera musicalu dla dzieci i młodzieży odbyła się dn.8 X 2017 w Hugonówce. Trochę informacji o sztuce : „Dziś prawdziwych podwórek już nie ma…” – można by zanucić nieco zmienioną formę popularnej piosenki. A szkoda, bo to podwórka właśnie potrafiły najlepiej przygotować dzieci do funkcjonowania w społeczeństwie, aktywizowały, uczyły kreatywności i samodzielności. Planeta Podwórko to spektakl musicalowy dla dzieci i o dzieciach, które stykają się z problemem niepełnosprawności. Poznają niewidomą Majkę i postanawiają włączyć ją do wspólnej zabawy. Obiecują jej mamie, zę się nią zaopiekują. Niestety, Majka znika. Rozpoczynają się jej poszukiwania, pełne przygód, emocji i zwrotów akcji. Jak skończy się cała historia i kogo mali bohaterowie spotkają po drodze, dowiemy się, oglądając przedstawienie. Nie zabraknie tu efektownej choreografii i wpadających w ucho piosenek.

Reżyseria – Ewa Cielesz, muzyka – Misza Hairulin, choreografia – Anna Bajer