Podsumowanie Tygodnia Zwierzaka - wręczenie upominków.

Podsumowanie Tygodnia Zwierzaka – wręczenie upominków

Trzynastego w piątek ;) organizatorzy Tygodnia Zwierzaka, pani Anna Paduch i SU w osobie pana Dariusza Kowalskiego, drobnymi upominkami wdzięczności ogromnej uhonorowali uczniów: Anię Białowąs, Mariankę Wojciechowską, Tymka Rudnika, Adę Dudek, Nadię Fabisiak, Nataszkę Kondraciuk, Ksawerego Bujańczyka, Wiktora Wardaka, Wiktorię Boratyńską, Filipka Szymańskiego, Oliwię Kamudę, Przemka Borowskiego, Irenkę Więch, Julię Sadownik, Bartosza Chmielnickiego, Martynkę Wyrwas, Nicolę Kowalską, Adę Bogdan, Gustawa Sulimę, Amelkę Wilczek, Asię Brylską, Dawidka Kaczmarczyka. Za ich wkład w stworzenie wystawy „Nasi Milusińscy”. Otrzymali oni gry planszowe „Piesku, szukaj domu” podarowane przez warszawskie schronisko na Paluchu.

Płyty CD „Daj mi siebie, daj mi dom” (również otrzymane z warszawskiego schroniska) obdarowani zostali uczniowie wielkiego serca, którzy darami wspomogli lokalne schronisko dla zwierząt: Kuba Mierzejewski, Natasza Siemieniuk, Oliwia Komorowska, Eryk Baran, Natalia Kamińska, Hania Ignaciuk, Nastka Makarewicz, Oliwia Nowakowska, Roksana Włoszek.

Specjalne podziękowania otrzymały Marika Rojek i Ania Białowąs za inicjatywę i codzienną pomoc w organizacji Tygodnia Zwierzaka.

Osoby, które z różnych względów nie dotarły na wręczenie upominków, otrzymają je w następnym tygodniu bezpośrednio od organizatorów lub za pośrednictwem wychowawców.

Wszystkim serdecznie dziękujemy. Pamiętajcie ZAWSZE o dekalogu patrona zwierząt Świętego Franciszka z Asyżu. Pamiętajcie, aby nie krzywdzić zwierząt, miast tego pomagać im i z szacunkiem się do nich odnosić.

Dekalog św. Franciszka z Asyżu
1. Bądź człowiekiem wśród stworzeń, bratem między braćmi.
2. Traktuj wszystkie stworzenia z miłością i czcią.
3. Tobie została powierzona ziemia jako ogród – rządź nią z mądrością.
4. Troszcz się o człowieka, o zwierzę, o zioło, o wodę i o powietrze, aby Ziemia nie została ich pozbawiona.
5. Używaj rzeczy z umiarem, gdyż rozrzutność nie ma przyszłości.
6. Tobie jest zadana misja odkrycia misterium posiłku: aby życie napełniło się życiem.
7. Przerwij węzeł przemocy, aby zrozumieć, jakie są prawa istnienia.
8. Pamiętaj, że świat nie jest jedynie odbiciem twojego obrazu, lecz nosi w sobie wyobrażenie Boga Najwyższego.
9. Kiedy ścinasz drzewo, zostaw choć jeden pęd, aby życie nie zostało przerwane.
10. Stąpaj z szacunkiem po kamieniach, gdyż każda rzecz posiada swoją wartość.

Do zobaczenia za rok na podobnej akcji za rok

Fotorelacja do obejrzenia na SU na FB https://www.facebook.com/SamorzadZS3/photos/pcb.1487880651280847/1487879...