Relacja z czwartego dnia Tygodnia Zwierzaka

Relacja z czwartego dnia Tygodnia Zwierzaka – 9/10/2017

 

Dzień ten niepodzielnie muzyka opanowała. Pani Anna Paduch pędzlem pięciolinii wymalowała trzy dźwięczne opisy świata zwierząt. Pierwszy obraz mocno zaznaczył swą obecność dźwiękami ciężkimi ze słonia ociężałym krokiem tożsamymi, co plotły swą opowieść z pomocą lżejszej nuty, lekkiej jak ptaszków trele falujące na wietrze. Poddały się dzieci tym dźwiękom, duuuuże nuty krok słonia ociężały u nich wywołały, by zaraz lekkim pląsem podskoczyć, ręce na boki rozłożyły i lotem ptaszka w wesoły taniec uleciały.

W kolejnej odsłonie chór instrumentów muzycznych fauny muzykę naśladował. Zgromadzona dziatwa zgadywać poczęła, któryż to zwierz wyrzekł był słowa. W ostatnim zaś tańcu pieśń o Ambo Sambo odśpiewała i wytańczyła zgromadzona człowieków gromada.  

„Dżungla, dżungla, taka wielka dżungla.
Poplątane zwoje dzikich lian.
Mieszka sobie w bambusowej chatce.
Ambo Sambo dżungli wielki pan.

Ref. Strusie mu się w pas kłaniają.
Małpy na gitarze grają.
Ambo tu, Ambo tam, Ambo tu i tam.

Ambo Sambo.
Doskonale znam go.
Węża się nie boi.
Ani lwa.
Dla swych dzikich, leśnych ulubieńców
zawsze coś pysznego w dłoni ma.”

Hitem tygodnia „Kaczuchy” się okazały, które i dziś wytańczone zostały. Marika uwieczniła wygibasy, tancerze cukierki dostali owocowe. A ja to wszystko widziałem, a co widziałem to i opisałem i tylko dodać muszę, że Ania i Marika na świetlicy młodsze swe koleżeństwo tego dnia zabawami bawiło, za co im wdzięcznym i miejsca tu nie szczędzę, by panny te szlachetne pochwalić publicznie.

Dziś kolejne fotografie milusińskich wpłynęły do SU. Dziękujemy serdecznie: Ksaweremu z 1a, Wiktorii z 5b i Nicoli z 5b. Jutro termin składania zdjęć mija, a w środę wielka wystawa.

Zdjęcia można obejrzeć na naszej SU stronie na FB  https://www.facebook.com/SamorzadZS3/photos/pcb.1144961388969611/1483579...