Relacja z piątego dnia Tygodnia Zwierzaka - wystawa "Nasi Milusińscy"

Relacja z piątego dnia Tygodnia Zwierzaka – wtorek 10.10.2017

Ostatni raz spotkaliśmy się na zwierzakowych zabawach. W przeciwieństwie do wczorajszego muzycznego dnia, dziś na dużej przerwie odwiedziły nas sportowe, wyścigowe kangury, gąsienice i raczki. Pierwsza kangurowa dyscyplina polegała na jak najszybszym dotarciu do mety, skacząc w kangurzym stylu z piłką pomiędzy kolanami. Inną konkurencją był wyścig raków. Zawodnicy podpierając się rękami i nogami (brzuchem do góry) przenosili małe woreczki umiejscowione na ich brzuchach. Najwięcej jednak emocji przyniosła rywalizacja gąsienic. Dwie drużyny ustawiły się w szeregu jeden za drugim, ręce opierając na ramionach ucznia stojącego przed sobą. Ruch gąsienicy w stronę mety polegał na przechodzeniu na początek szeregu osoby stojącej jako ostatnia, pomiędzy nogami współzawodników. Nikt nie był stratny – zwycięzcy obdarzeni byli owocowymi lizakami, zaś zawodnicy drużyny pokonanej na osłodę mogli pokosztować cukierków w smaku lizakom podobnych.

Podczas przerw poprzedzających zabawy sportowe, chętni uczniowie mogli oglądać filmiki ukazujące zwierzęta w komicznych sytuacjach oraz obejrzeć kreskówkę „Simon’s cat”. Rolę tymczasowego kina szkolnego pełniła sala 28 (sala języka angielskiego).

Podobnie do poprzednich dni, szczególne podziękowania kierujemy do Mariki Rojek i Ani Białowąs, które pomagały w sędziowaniu i obdarzaniu nagrodzonych słodkościami. Dziękujemy również Marcie Bartoszewskiej za obsługę aparatu fotograficznego.

Dziś otrzymaliśmy ostatnie obrazy zwierzaków od uczniów klasy 1a, tj. Filipa, Dawida i Amelki, od Julii z 1b, od uczniów z 3a, tj. Adrianny, Wiktora i Ireny oraz od Ani z 4a. Serdecznie dziękujemy. Zgodnie z zapowiedzią, w hallu głównym przygotowaliśmy dla was wystawę pod tytułem „Nasi Milusińscy”, gdzie zaprezentowaliśmy przyniesione przez was fotografie waszych zwierzęcych przyjaciół domowych. Pomiędzy zdjęciami umieściliśmy ulotki, z których dowiedzieć się można jak mądrze dokarmiać ptaszki, jak pomagać bezdomnym kotom oraz jak postępować w przypadku napotkania dzika, który tak straszny nie jest jak go co niektórzy malują. Zamieściliśmy również ulotki dotyczące adopcji psów i kotów ze schroniska na Paluchu. W koszulkach wiszących na tablicy można „poczęstować” się daną ulotką zgodnie z zainteresowaniem. Pod tablicami umieściliśmy pojemnik na dary dla podopiecznych naszego lokalnego schroniska Fundacji Świętego Franciszka w Klarysewie. Dziękujemy serdecznie pierwszym darczyńcom, Nataszce Siemieniuk z 3a oraz Kubie Mierzejewskiemu z 6b.

Uwaga, organizatorzy Tygodnia Zwierzaka, pani Anna Paduch i pan Dariusz Kowalski, chcą serdecznie podziękować wszystkim, którzy podobiznami swych zwierzęcych pupili współtworzyli wystawę „Nasi milusińscy”. Mamy nadzieję, że nikogo z tych osób nie zabraknie w najbliższy piątek w szkole.

Fotorelacja na naszej SU stronie na FB.