Samba

Zespół wokalno - taneczny "Samba"

Rok założenia - 1999.
Opiekun: Anna Paduch

Cele:

• Rozwój zdolności i umiejętności muzycznych
  • Rozwój dyspozycji emocjonalno - estetycznych
  • Budzenie i utrwalanie pozytywnych motywacji do muzyki i tańca
  • Rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie i poczucia odpowiedzialności
  • Przygotowanie do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym szkoły i miasta
  • Rozwijanie potrzeby obcowania ze sztuką w dorosłym życiu

Działalność koła:

Zespół istnieje od 1999 roku. Jego członkami są uczniowie nauczania początkowego, oraz klas IV - VI Zespołu Szkół Nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego. Gościnnie na zajęcia uczęszczają uczniowie gimnazjum, zwłaszcza wtedy, gdy opracowujemy program artystyczny z udziałem uczniów wszystkich etapów edukacyjnych naszej szkoły.

Praca zespołu jest zintegrowana z rocznym planem szkoły na dany rok, we współpracy z działającymi na terenie szkoły kołami teatralnymi. Tworzymy muzyczną oprawę i choreografię szkolnych uroczystości (Dzień Edukacji Narodowej, Jasełka, uroczystości okolicznościowe, przedstawienia teatralne). Podejmujemy także projekty dotyczące życia kulturalnego naszego miasta, uczestnicząc w imprezach artystycznych (Dni Konstancina, Dzień Dziecka, Konkurs kolęd i Pastorałek, uroczystości środowiskowe)

Na zajęciach zespołu wokalno - tanecznego uczniowie gimnazjum przygotowali choreografię do musicalu "Grease", który wystawiony został podczas III Festiwalu Małych Form Teatralnych 2006 roku otrzymując nagrodę publiczności. W ramach współpracy naszej szkoły z Centralnym Węzłem Łączności MON mieliśmy przyjemność swoimi występami uczcić Dzień Łącznościowca w 2006r w jednostce w Warszawie.

Nasz repertuar stanowi głównie muzyczna literatura dziecięca, a także utwory zawsze chętnie śpiewane: polskie przeboje lat 70-tych, 80-tych i 90-tych.

Na przestrzeni kilku lat w zajęciach zespołu uczestniczyło kilkaset uczniów. Niektórzy z nich swoją szkolną "karierę" mocno związali z działalnością muzyczną i byli członkami zespołu od klasy I szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum. Rozwijając zdolności i umiejętności swoimi występami dali widzom okazję do wzruszeń, radości i uśmiechu.