Szlachetna paczka

Witamy wszystkich,
 

Zeszłoroczne zaangażowanie Państwa w Szlachetną Paczkę, współpraca z Wychowawcami a przede wszystkim chęć niesienia pomocy sprawiły, że pragniemy również w tym roku zorganizować świąteczną pomoc w naszej szkole. 

Pokrótce przypominamy założenia ogólnopolskiej akcji. Pomagamy konkretnej rodzinie (rodziny są specjalnie wyselekcjonowane przez wolontariuszy) przygotowując w okresie przedświątecznym paczkę z najpotrzebniejszymi rzeczami. W tym roku paczka musi być gotowa do 9 grudnia. Od 18 listopada ruszył bank rodzin, gdzie można dokonać wyboru podopiecznych, którym chcemy pomóc. Naszym priorytetem jest rodzina wielodzietna, aby dzieci pomagały dzieciom. Decydując o tym jaką rodzinę chcemy wspomóc dowiadujemy się jakie mają potrzeby i jakie konkretne rzeczy trzeba zgromadzić w paczce. Klasy, które wyrażą swój akces w akcji decydują, czy kupują konkretne rzeczy, czy zbierają pieniądze na ich zakup. Zebrane rzeczy są przez nas pakowane i dostarczane do magazynu skąd wędrują tego samego dnia za pośrednictwem wolontariusza do wybranej rodziny. 

Sukces zeszłorocznej Paczki, który popycha nas do dalszych działań to przede wszystkim Państwa zasługa. Dlatego liczymy na Wasze zaangażowanie również w roku bieżącym. Hasło: „Razem możemy więcej!” jest tu bardzo realne ponieważ w tak dużej społeczności liczy się każdy, nawet najmniejszy odruch serca. 
Pozwólcie, że zacytujemy jeden z smsów jaki dostaliśmy w ubiegłym roku od naszych podopiecznych:
„Jesteście Aniołami. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Darczyńcom. Dzieciaki są wniebowzięte, śpią na nowych materacach i pod nową pościelą. Męża przyłapałam w garażu jak głaszcze klucze i płacze. Lodówka cud. Życzymy Błogosławieństwa Bożego Wam wszystkim.”
Nadmienimy tylko, że chodziło o zestaw kluczy do samochodu, które uległy zniszczeniu w czasie wypadku samochodowego.
Jeżeli ktoś wątpi czy warto... - naprawdę warto.

 

 

Bardzo krótki opis rodziny, której chcemy w tym roku pomóc:

w rodzinie jest siedmioletnie niepełnosprawne dziecko (jedno z bliźniaków), które wymaga całodobowej opieki - u chłopca zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę lekooporną oraz niedosłuch. Chłopca czeka operacja bioder na wiosnę.

Potrzeby rodziny
- łóżko dla Dawida - Dawid śpi w małym łóżeczku, w którym się nie mieści już pomimo usunięcia szczebelków
- blender - umożliwi przygotowywanie posiłków dla Dawida
- środki czystości - znacząco odciąży budżet domowy
- Żywność trwała:
Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej,
Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
Produkty dla niemowląt: zupa ze słoika "Kurczak w potrawce z jarzynkami"
Inne produkty żywnościowe: kakao, brzoskwinie w puszce, słodycze dla
- Środki czystości
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący,
Płyny czyszczące, Szampon
Artykuły dziecięce: sudocream, pampersy Bella Happy rozmiar 6, chusteczki nawilżane
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję.
Życzymy spokojnego tygodnia pracy.

 


Dajmy im światełko ciepła i miłości Bożego Narodzenia. Jeżeli możemy... pomóżmy.

 

AKCJA TRWA, POD LINKAMI https://www.facebook.com/SamorzadZS3/photos/gm.1170913196374430/15257223..., https://www.facebook.com/SamorzadZS3/photos/gm.1170906633041753/15257115..., https://www.facebook.com/831420803621692/photos/pcb.1479053638858402/147... SZLACHETNOPACZKOWE ANIOŁY PODCZAS ZBIÓRKI DATKÓW 


Zespół Szlachetnej Paczki
Beata Kwiatkowska
Anna Paduch
Mariusz Kłosiński
Dariusz Kowalski