Szlachetna Paczka

Szanowni Państwo, ludzie wielkiego serca,

kolejny już raz wzięliśmy udział w akcji Szlachetna Paczka. W tym roku podaliśmy dłoń rodzinie z chorym dzieckiem oraz samotnej starszej pani. Podzieliliśmy się czymś o wiele ważniejszym niż pomoc rzeczowa, podzieliliśmy się sercem i myślami. Pokazaliśmy, że nie nikt nie jest i nie powinien być sam... a samotność to straszna rzecz.  Poniżej prezentujemy dwa listy. Pierwszy adresowany do rodziców i wszystkich innych darczyńców, bez których nasza pomoc byłaby zdecydowanie uboższa oraz drugi wysłany przez zespół Szlachetnej Paczki do inicjatora naszego przystąpienia do tej szlachetnej akcji już rok temu  p. Anny Paduch.

List nr 1

Drodzy Darczyńcy

Szkolna Akcja Szlachetnej Paczki zakończona!!!! Z całego serca DZIĘKUJEMY Wszystkim, którzy włączyli się w przedświąteczną pomoc najbardziej potrzebującym. Pokazaliście Państwo jak wielkie są Wasze serca oraz to, że zawsze możemy na Was liczyć. Dzięki każdemu z Was staliśmy się razem współtwórcami Weekendu Cudów i każda , nawet najmniejsza rzecz sprawiła, że dokonaliśmy wspólnie Czegoś Wielkiego.

Wczoraj (tj. 9 grudnia) wszystkie dary dotarły do naszych podopiecznych. W tym roku wspomogliśmy czteroosobową Rodzinę z Góry Kalwarii, oraz samotną Panią (75 lat) z Warszawy. Zebraliśmy od rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły kwotę - 4336zł. Za te pieniądze kupiliśmy: łózko z materacem, laptop, 2 kołdry, 2 poduszki, 2 zmiany pościeli, pampersy, słoiczki i artykuły pielęgnacyjne dla dziecka. Dokupiliśmy też brakujące produkty spożywcze (oleje, puszki z warzywami i owocami, konserwy, kawę), chemiczne i kosmetyczne oraz karmę dla kotów. Od klas otrzymaliśmy: blender, plecak z wyposażeniem, gadżety Legii, grę logopedyczną, oraz dużą ilość produktów żywnościowych i chemii.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim bez względu na to jak wielka mogła być to pomoc! Razem możemy więcej!

Na nadchodzące Święta życzymy Państwu wiele spokoju, zdrowia i radości, aby każdy odczuł ciepło płynące z bycia razem,
 a nadchodzący Nowy Rok  niech odwdzięcza się Wam Dobrocią.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Zespół Szlachetnej Paczki

List nr 2

Temat: SZLACHETNA PACZKA - relacja z wręczenia paczki Rodzinie

Szlachetna Paczka

Drogi Darczyńco,

w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami!

Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie.

Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem MAZ-3038-562848), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Damian już od rana wypatrywał nas z okna. Bez końca zadręczał mamę pytaniami, kiedy przyjedziemy. Obydwoje przywitali nas już w progu. Stopniowo pokój zapełniał się kolorowymi paczkami. Im więcej było paczek w pokoju, tym więcej łez pojawiało się w oczach pani Magdaleny. "Dziękuję" - szeptała cichutko przez łzy. Damian niecierpliwie czekał na rozpakowywanie paczek. Już po chwili pokój wypełnił się nie tylko strzępkami kolorowego papieru, ale również okrzykami radości. Każda rzecz wyjmowana z pudła budziła zachwyt. Największą radość wywołał zestaw kibica Legii Warszawy oraz bilety na mecz.
Co chce przekazać wolontariusz?
Bardzo dziękuję za wybranie mojej rodziny. Współpraca z Wami to najlepsza rzecz jaka mnie spotkała. Jesteście niesamowitą, wspaniałą i inspirującą grupą ludzi, od których miałam okazję wiele dobrego się nauczyć. To, co zrobiliście dla mojej rodziny, jest bezcenne. Chciałabym życzyć Wam Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek oraz nadzieję na nowy rok. "Dobroć jest kluczem do serca ludzkiego".
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Bardzo dziękujemy za okazane serce. Pomoc otrzymana od Was jest dla nas bezcenna.

Te dwa listy mówią wiele o naszej akcji. Na piątkowym szkolnym kiermaszu bożonarodzeniowym będziemy mieć przyjemność gościć rodzinę, o której mowa w drugim liście. Dziękujemy i liczymy na Państwa w następnym roku podczas pakowania kolejnych szlachetnych paczek.

Zespół Szlachetnej Paczki w Szkole Podstawowej nr 3

PS.

W sobotę 9.12.2017 przekazaliśmy podarunki do punktów zbiórek skąd zawiezione zostały już bezpośrednio do adresatów naszej pomocy świątecznego wielkiego serca

Pierwszy nasz szlachetnopaczkowy transport dotarł do miejsca zbiórki w Warszawie w samo południe. Serdeczne podziękowania dla pań Anny Paduch i Pauliny Jezierskiej. Drugi transport pod opieką p. Beaty Kwiatkowskiej, p. Marleny Narewskiej, p. Rafała Bąka i p. Dariusza Kowalskiego dotarł do Góry Kalwarii o godzinie 14.

Zdjęcia z przekazania paczek w Górze Kalwarii i Warszawie - sobota 9.12.2017 można obejrzeć na FB na stronie SU https://www.facebook.com/SamorzadZS3/photos/pcb.1194354810696935/1543227.... Na zdjęciu znany nam wszystkim p. Mariusz Kłosiński - szlachetny człowiek, który od lat jest wolontariuszem Szlachetnej Paczki.