Szlachetna paczka

Szlachetna Paczka

w tym roku, jak wiecie, mieliśmy dwóch beneficjentów - pomogliśmy rodzinie z Góry Kalwarii oraz samotnej starszej pani z Warszawy.
Publikowaliśmy list ze sztabu Szlachetnej Paczki dotyczący rodziny z Góry Kalwarii. Poniżej prezentujemy kolejny dotyczący starszej pani z Warszawy.

Drogi Darczyńco,

w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami!

Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie.

Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem MAZ-2873-578521), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Pani Jolanta była bardzo zaskoczona. Kilka razy się pytała, czy to nie pomyłka, czy to naprawdę dla niej. Była bardzo wzruszona. Przytuliła mnie mocno i powiedziała, że odwdzięczy mi się, jak tylko będzie miała możliwość. Z wielką precyzją odpakowywała prezenty. Powoli rozwiązywała wstążki i rozwijała papier, żeby go nie zniszczyć zbyt mocno. Kiedy otworzyła laptopa była szczęśliwa jak małe dziecko. Wpatrzona dużymi oczyma przyglądała się jak konfigurujemy system. Była taka szczęśliwa. Gdy zobaczyła książki ponownie się wzruszyła, a gdy przeczytała kartkę napisaną specjalnie dla niej od Darczyńców kolejny raz. Nie mogła uwierzyć, że aż tyle osób zdecydowało się jej pomóc w taki hojny, przemyślany sposób.

Co chce przekazać wolontariusz?
Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za współpracę - przede wszystkim pani Ani, z którą miałam kontakt od początku, ale również wszystkim uczniom i ich rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły. To naprawdę piękne, że tyle osób współpracuje ze sobą, aby sprawić komuś lepsze święta. Dziękuję za możliwości zobaczenia tak szczerego uśmiechu na ustach pani Joli. To wszystko dzięki Państwu. Wraz z panią Jolą życzymy państwu ciepłych, magicznych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Niech dobro, które państwa dają światu szybko do Państwa wróci. Pozdrawiam serdecznie!

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
"Jestem bardzo zaskoczona. Nie wiem, co powiedzieć. Jestem niezmiernie wdzięczna. Pozwala mi to uwierzyć, że na świecie żyją jeszcze tacy dobrzy ludzie. Tak się postarali. Coś wspaniałego. Najpiękniejszy prezent jaki dostałam w życiu. Nie spodziewałam się, że na stare lata spotka mnie coś tak niesamowitego."