Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej 2010

 

14 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Od samego rana na korytarzach naszej szkoły można było dostrzec uczniów wszystkich klas z pięknymi kwiatami dla nauczycieli i pracowników szkoły. W murach naszej szkoły wyczuwało się wręcz uroczystą atmosferę tego dnia. Godziny lekcyjne były skrócone o 10 minut a zajęcia "luźniejsze" niż zwykle.

O godzinie 13:00 rozpoczęła się przewidziana na ten dzień uroczysta akademia. Obecni byli na niej przedstawiciele gminy na czele z Panem Burmistrzem Markiem Skowrońskim, ksiądz Dziekan Bogdan Przegaliński, przewodniczący Rady Rodziców i delegacja zaprzyjaźnionego z naszą szkołą CWŁ MON

Na początku krótkie przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor Lidia Piotrowska. Potem kilka słów powiedzieli Pan Burmistrz, ksiądz Dziekan i reprezentant delegacji żołnierzy. Zaproszeni goście mogli podziwiać występy naszych młodych artystów. Były piosenki, zabawne scenki dotyczące nauki, występy taneczne "SAMBY". Na uwagę na pewno zasłużył hinduski taniec wykonany przez nasze szkolne tancerki.

Akademia podobała się uczniom, ponieważ była dość humorystyczna. Takie dni jak Dzień Edukacji Narodowej dają nam uczniom do myślenia, jak trudny zawód wykonują nauczyciele i ile ciężkiej pracy i serca muszą włożyć, by przekazać nam wiedzę i wychować na dobrych obywateli naszej Ojczyzny.

Joanna Bieńko