Wizyta gości z Francji

Po raz kolejny w naszej szkole gościli uczniowie z Francji z Institut Notre Dame z Saint-Germain-en-Laye. Nasza wymiana trwa już osiem lat. W tym roku goście przylecieli do nas 1 grudnia i pozostali w Polsce aż do 6 grudnia. Program ich pobytu był bardzo bogaty. Sobotę i niedzielę młodzież francuska spędziła ze swoimi polskimi kolegami. W poniedziałek, po krótkim powitaniu w Zespole Szkól nr 2, wszyscy uczniowie pojechali do Warszawy. Przed południem zwiedzili Muzeum Polin, a potem Muzeum Powstania Warszawskiego. Był też czas na wspólny posiłek w pizzerii na Starym Mieście. Wtorek był przeznaczony na całodniową wycieczkę do Lublina oraz na zwiedzanie Majdanka. Środę młodzi Francuzi spędzili w naszej szkole. Bardzo podobały im się zajęcia świątecznego dekorowania pierników prowadzone przez panią Teresę Zakrzewską. Następnie uczniowie uczyli się tańczyć poloneza oraz belgijki pod kierunkiem niezastąpionej pani Elżbiety Siemienuk. Oba tańce podbiły serca naszych gości. Był jeszcze czas na krótki, towarzyski mecz koszykówki oraz szybki, pyszny obiad przygotowany przez nasze panie z kuchni. O godzinie czternastej trzeba było się już pożegnać.

Składamy gorące podziękowania gminie Konstancin-Jeziorna za wszechstronną pomoc w zorganizowaniu wymiany. Słowa uznania należą się też nauczycielom i opiekunom polskim i francuskim (panu Wojciechowi Guszkowskiemu, pani Monice Zwierzyńskiej, pani Elżbiecie Dominowskiej, pani Malwinie Banasik,) dzięki którym ta wymiana mogła dojść do skutku. Mamy nadzieję, że już w następnym roku młodzież z obu szkół będą miały okazję spotkać się ponownie w równie miłej atmosferze zarówno w Polsce jak i we Francji.

Monika Zwierzyńska