Wizyta w ambasadzie Japonii

W dniu 12.12.2017 uczniowie klasy 7b pojechali na lekcję kulturową do ambasady Japonii w Warszawie. Podczas zajęć omówiono położenie geograficzne kraju i wynikające z niego zagrożenia naturalne takie jak trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów, ukształtowanie powierzchni oraz klimat panujący na wyspach. Uczniowie mieli możliwość bliżej poznać święta narodowe tego egzotycznego kraju. Wyświetlony film przybliżył im kulturę Japonii oraz zwyczaje jej mieszkańców. Młodzież miała też okazję poznać podstawowe zwroty grzecznościowe w tym języku oraz na własne oczy zobaczyć jak wygląda alfabet. Po lekcji był czas na grę w tradycyjne, japońskie gry zręcznościowe. Na chętnych czekał też kącik czytelniczy z mangą. Wycieczka bardzo przypadła do gustu uczniom, którzy chętnie uczestniczyli zajęciach.

Monika Zwierzyńska