Wycieczka do teatru Buffo

W dniu 23.10.2017 uczniowie klasy IIA, III A i III B gimnazjum wzięli udział w wycieczce do teatru Buffo w Warszawie na sztukę „Farrenheit 451” napisaną przez Raya Brandbury, amerykańskiego pisarza należącego do czołówki światowych twórców fantastyki. Sztuka została przygotowana przez TNT Theatre Britain. Uczniowie mieli okazję doskonalić swoje zdolności językowe, w szczególności rozumienie ze słuchu, gdyż cały spektakl był w języku angielskim. To już nie pierwsza wyprawa uczniów starszych klas naszej szkoły na sztuki w języku obcym. Tego rodzaju wycieczki cieszą się niezmiennym zainteresowaniem naszych uczniów, gdyż pozwalają im na podnoszenie kompetencji językowych, zaznajamiają z kulturą i sztuką innych państw oraz w atrakcyjny sposób przybliżają naukę języka obcego.

Monika Zwierzyńska