XIV Festiwal Małych Form Teatralnych

Ubiegły tydzień w naszej szkole upłynął przede wszystkim pod znakiem artystycznych prezentacji naszych uczniów. Oprócz gościnnego występu w Bielawie, uczniowie naszej szkoły 25 marca uczestniczyli również w XIV Festiwalu Małych Form Teatralnych organizowanych przez KDK.

Nasza szkoła zaprezentowała się w tym roku w dwóch grupach wiekowych. Szkoła podstawowa pod opieką pani Agnieszki Bartosz – Goleniowskiej przygotowała spektakl pt. „Druga twarz”, natomiast gimnazjum pod opieką p. Anny Paduch i p. Doroty Jankowskiej wystąpiło ze spektaklem „ Bajka o poszukiwaniu szczęścia”.

Oba przedstawienia o bardzo różnorodnej tematyce poruszały ważne problemy życiowe. Oba też zostały docenione przez szanowne Jury.

W tym roku nie musieliśmy czekać na wyniki zbyt długo, bowiem już w pierwszy dzień festiwalu o godzinie 17:00, po gościnnym występie grupy teatralnej „Miniatura” zapadł werdykt.

Główna nagroda w kategorii wiekowej- szkoła podstawowa przypadła ZS nr 3 w Konstancinie -Jeziornie dla pani Agnieszki Bartosz – Goleniowskiej i klasy VI a za przedstawienie „Druga twarz”. Nagrodzono również kreacje aktorskie, a konkretnie-Darię Długozimę (kl. VI a); Katarzynę Śmigielską (kl. I ag); Marię  Dziekońską (kl. I ag) oraz Natalię Ratajską (kl. IIIag).

Przedstawienie „Bajka o poszukiwaniu szczęścia” zastało nagrodzone za kostiumy.

To był niezwykły wieczór dla wielbicieli teatru.

Dorota Jankowska

Galeria zdjęć: (autor zdjęć: Elżbieta Siemieniuk)

Galeria zdjęć;(autor zdjęć: Elżbieta Siemieniuk)