Zielona Szkoła

W środę, 26 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły razem z nauczycielami p. Bożenną Kozyrą, p. Elżbietą Siemieniuk, p. Elżbietą Dominowską i p. Markiem Wojtuniem wyjechali na Zieloną Szkołę do Funki. Dla uczniów klasy 4a był to pierwszy wyjazd, nowe przeżycia, wielkie emocje i jednocześnie okazja do integracji grupy. Klasy piąte i szóste pamiętając ubiegłoroczny wyjazd, miały nadzieję na równie udany pobyt. Zakwaterowano nas w dwóch budynkach ośrodka wypoczynkowego "Mikomania" położonego nad samym Jeziorem Charzykowskim.

Już pierwszego dnia, podczas trwania Zielonej Szkoły młodzież uczestniczyła w licznych, atrakcyjnych zajęciach takich jak: siatkówka, piłka nożna, tenis ziemny i stołowy, badminton oraz warsztaty ceramiczne. Wszyscy uczestnicy wycieczki bawią się wspaniale odliczając godziny do wieczornej zabawy.

Ach..., co za wspaniały wyjazd, tyle atrakcji już w pierwszym dniu pobytu. Zdjęcia "mówią same za siebie".

https://plus.google.com/u/0/photos/100327573769353867599/album/641338369...

 

Drugi dzień był jeszcze ciekawszy. Słońce świeciło od samego rana, a humory też dopisywały. W napiętym programie nie zabrakło takich atrakcji jak strzelanie z łuku, wypiekanie muffinek, budowanie szałasów, taniec i zabawy integracyjne. Dzieci uczyły się samodzielności i samooceny. Poznawały swoje słabe i mocne strony.

Wieczorem o zachodzie słońca uczniowie piekli kiełbaski. Następnie udali się na nocne podchody, którym towarzyszyła obawa ale i radość z wykonywanych zadań. Trochę zadrapań, kilka siniaków, to efekt aktywności dzieci.

https://plus.google.com/u/0/photos/100327573769353867599/album/641338369...

 

Czas minął bardzo szybko i choć niektórzy nie raz uronili łzę z tęsknoty za rodzicami, ciężko było nam wyjeżdżać i wracać do Konstancina. Można więc powiedzieć, że był to udany pobyt i za rok na pewno będą chętni na kolejne przygody.